Bon senioralny to forma wsparcia dla osób powyżej 75. roku życia, umożliwiająca pomoc w codziennych obowiązkach dla seniorów i ich pracujących rodzin. Program ma odciążyć osoby aktywne zawodowo, które nie mogą zapewnić opieki rodzicom lub dziadkom. Świadczenie w ramach bonu senioralnego będzie wynosić do 2150 zł miesięcznie. Kwota ta przeznaczona jest na opłacenie opieki nad seniorem. Świadczenie nie obejmuje jednak usług medycznych.
Szpital Wojewódzki w Opolu od 16 maja mierzy się z poważnymi brakami kadrowymi na Oddziale Chirurgii Ogólnej. Wszyscy chirurdzy zdecydowali się odejść z pracy, a sytuacja była na tyle poważna, że odwołano wszystkie planowane zabiegi.
Wiceminister Marek Kos poinformował, ile obecnie wynoszą pensje pielęgniarek i położnych. Dodał także, że w lipcu przewidywane są podwyżki dla tej grupy.
Moja mama jest alergikiem, zdarzają jej się bardzo silne reakcje - raz miała wstrząs anafilaktyczny, akurat o 18. Pamiętam jak dziś, że źle się czuła, a my w panice nie wiedzieliśmy co robić. Wezwaliśmy pogotowie, a oni zawieźli mamę do szpitala. Pojechaliśmy za nimi. I wtedy zaczęły się problemy.
Toruński szpital zdecydował się wprowadzić dodatkowo płatną opiekę pielęgniarską dla pacjentów. Cena takiej usługi to 80 zł za godzinę. I nie wzbudziłoby to takich kontrowersji, gdyby nie fakt, że zakres czynności dodatkowo płatnych jest dokładnie taki sam, jak ten na NFZ.
Padł historyczny rekord wydatków Polaków na prywatną opiekę zdrowotną! Jak twierdzą eksperci, wzrost wydatków na prywatne leczenie jest skutkiem ograniczenia dostępności do świadczeń publicznej ochrony zdrowia.
Kilka dni temu na fanpage Pacjentów zapytaliśmy o Wasze nieprzyjemne wspomnienia za szpitali. Dziękujemy za wszystkie komentarze, kilka publikujemy poniżej. Wiele bardzo poruszyło całą naszą redakcję. Tymczasem mamy wyniki ogólnopolskiego sondażu, z którego wynika, że tylko 25 proc. Polaków była przygnębiona pobytem w szpitalu. Czy rzeczywiście jest tak dobrze, a negatywne opinie to Wasze wspomnienia sprzed lat? Piszcie do nas!Ponad 90 tys. pacjentów w ponad 170 szpitalach wypełniło ankiety dotyczące tego, czy są zadowoleni ze szpitalnej opieki. Najbardziej chwalili sobie pobyt w szpitalu pacjenci szpitali województwa mazowieckiego, małopolskiego, lubelskiego, śląskiego i pomorskiego. Najgorzej o szpitalach wypowiadali się ci, którzy “leżeli” w Lubuskim i Świętokrzyskim. Celem badania jest możliwość doskonalenia opieki szpitalnej w Polsce. Aż 84 proc. pacjentów mówiło, że poleciłoby szpital, w którym leżeli innym pacjentów. Sondaż przeprowadziło Centrum Monitorowanie Jakości w Ochronie Zdrowia w ramach projektu Pasat Open. A poniżej publikujemy kilka Waszych wspomnień z pobytu w szpitalach, którymi dzieliliście się na fejsbukowym forum Pacjenci.pl